Domov Izobraževanje Prireditve Založništvo Povezave Kontakt

Zunaj zbirk
Revija Locutio

Založništvo

Eden od ciljev društva je bilo takoj tudi založništvo. Z ustanovitvijo društva smo pobrali različne sledi, ki jih je pustilo delo urednika in literarnega mentorja Marjana Pungartnika. Že pred prihodom na Zvezo kulturnih organizacij Maribor se je ukvarjal z izdajanjem knjig, ki jih je tudi sam oblikoval. Literarna dejavnost v okviru ZKD Maribor je dala možnost izdajanja knjig. Tako je društvo nasledilo knjige iz časa pred letom 1998.

Sčasoma se je izkazalo za potrebno, da se založniški program razvije v različnih smereh. Nastale so različne zbirke, ki jih označujejo bolj ali manj izvirna imena (kot na primer zbirka Palačinka za otroško literaturo).

Društvo izdaja publikacije v naslednjih zbirkah:

MARIBORSKA LITERARNA DRUŽBA - zbirka z letom 1999 postaja zbirka prvencev, čeprav je dotlej objavljala tudi že uveljavljene avtorje. Želimo, da ime društva pomeni odprtost, naklonjenost novim avtorjem.

SVETLIN - je zbirka za vse tiste, ki so že objavili knjige, to naj bi sčasoma postala osnovna zbirka za poezijo.

ANTARES – zbirka proznih del tistih avtorjev, ki že imajo objavljene knjige

LOCUTIO - v tej zbirki objavljamo predvsem zahtevna, multikulturna, dvojezična besedila, literarne dokumente, prevode.

IZ PRETEKLOSTI - z njo se želimo upreti selektivni, politični literarni zgodovini in objavljati zamolčane in prepovedane avtorje iz preteklosti.

OTROK IN UMETNOST - zbirka, ki bo nastajala iz prireditve z enakim imenom.

OGLEJ - zbirka za manjšinske književnosti v Sloveniji

ČRIČEK – zbirka not in glasbenih publikacij

PALAČINKA – zbirka literature zaotroke

ABSINT – zbirka za zahtevnejša filozofska in jezikoslovna besedila

ARLEQUIN - zbirka za dramska besedila

eDition - zbirka elektronskih edicij

Revija LOCUTIO - prva slovenska internetna revija.